Міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю створено наприкінці 2007 року. Ефективне функціонування розпочалося у вересні 2013 року після повної реконструкції та обладнання приміщення.
Заклад надає реабілітаційні послуги для дітей з інвалідністю віком від 0 до 18 років, а також для дітей віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність. З серпня 2019 року до закладу зараховуються особи з інвалідністю віком від 18 до 35 років.
У центрі є сучасна матеріально-технічна база для комплексної реабілітації: фізіотерапевтичне обладнання, тренажери, бальнеологія. Цей процес забезпечує досвідчений та високопрофесійний колектив фахівців-реабілітологів різного профілю.
Направлення та зарахування Особи до центру проводяться відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 року № 587) та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 року № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)».
До центру зараховуються діти з інвалідністю віком до 18 років та діти віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність, особи з інвалідністю віком до 35 років, які отримували реабілітаційні послуги в центрі, маючи статус дитини з інвалідністю.
Термін реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного тестування дитини.
До центру не зараховуються Особи або не надаються відповідні послуги зарахованим Особам, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, з такими медичними протипоказаннями:
– гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;
– усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;
– часті судомні напади та їх еквіваленти;
– психічні розлади, що не належать до інтелектуальних порушень;
-захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для Особи та її оточення.
Учасниками реабілітаційного процесу можуть бути Особи з інвалідністю, їхні батьки або законні представники, вчителі-реабілітологи, вчителі-логопеди, асистенти вчителів-реабілітологів, практичні психологи, соціальні педагоги, лікарі-педіатри, лікарі-неврологи, фахівці з фізичної реабілітації, соціальні працівники, викладачі з трудового навчання, музичні керівники, медичні фахівці та інші спеціалісти, які беруть участь у процесі надання реабілітаційних послуг.
Реабілітаційний процес може спрямовуватися на:
– формування та розвиток в Особи основних соціальних навичок (особиста гігієна, самообслуговування, пересування, спілкування тощо), пристосування побутових умов до їх потреб, соціально-побутове влаштування та обслуговування, педагогічну корекцію з метою вироблення та підтримання навичок самостійного (автономного) проживання, стереотипів безпечної поведінки;
– опанування навичок захисту своїх прав та інтересів, самоаналізу і позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування, забезпечення самостійного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою, денного догляду, соціального супроводу, денною зайнятістю тощо;
– надання Особі своєчасної та ефективної корекційної, соціальної, психологічної допомоги та організацію реабілітаційного процесу відповідно до особливостей її психофізичного розвитку.
Розклад, черговість, тривалість індивідуальних і групових занять визначаються реабілітаційною комісією центру.
Центр визначає та затверджує мережу груп, наповнюваність яких проводиться відповідно до завдань, умов та особливостей його діяльності.
Якщо Ви бажаєте, щоб Ваша дитина/особа пройшла курс реабілітації в Полтавському міському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, Вам необхідно звернутися до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації маючи при собі пакет документів.
У заяві про надання Вашій дитині/особі реабілітаційних послуг необхідно вказати бажаним місцем їх отримання нашу установу та Ваш контактний телефон.
Паспорт чи свідоцтво про народження дитини
Ідентифікаційний код
Медичний висновок про інвалідність дитини/особи
Індивідуальну програму реабілітації дитини/особи з переліком реабілітаційних послуг та їх виконавцем
Безперешкодне пересування по прилеглій території
Наявність місць для паркування автомобілів осіб з інвалідністю біля будівлі центру
Доступність заїзду у приміщення та до усіх поверхів у приміщенні (ліфт, підйомник до рівня 1-го поверху)
Наявність доступних і пристосованих для неповносправних осіб вбиралень та санітарної кімнати
Відсутність порогів, ширина дверей та коридорів відповідно до встановлених норм
Означення місцезнаходження
ВГО “Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень”
Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України
Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Полтавський обласний академічний театр ляльок
Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Полтавський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»
Управління освіти ВК ПМР
ПНПУ ім. В.Г. Короленка
Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Українська медична стоматологічна академія
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство
Обласний психоневрологічний диспансер
Дитяча міська клінічна лікарня
Громадські організації м. Полтави, які опікуються особами з інвалідністю
ПОГ «Інватех»
Кінно-спортивний табір «Вітер перемін»
Полтавський базовий медичний коледж
Полтавська обласна філармонія
DesignDevelop websites